درود!

امروز برای اولین بار اومدم که کتاب بهتون معرفی کنم! *جنگاوران اخترناو* شاید به سبب معروف بودنش خیلی هاتون اسمش رو شنیده باشید شاید هم خونده باشیدش ولی شاید بعضی هامون هم اصلا ندیده باشیمش! پس بیاید یه مرور کلی روش داشته باشم

1-معرفی کتاب.

کتاب جنگاوران اخترناو نوشته رابرت هاینلاین یکی از سه غول برتر ادبیات علمی تخیلی است این کتاب برای اولین بار در شماره های اکتبر و نوامبر مجله *د مگزین اف فنتسی اند ساینس فیکشن* (مجله فانتزی و علمی تخیلی) سال 1959 در حدود 60 تا 70 صفحه چاپ شد که خیلی خلاصه به حساب می اومد

جلد مجله*د مگزین اف.*مربوط به جنگاوران اخترناو

(کتاب اصلی اش دویصد و شصت و سه صفحه است البته ترجمه شدش)سپس با محبوبت بالا در بین مردم بالاخره انتشاراتی G.P putnams sons

با انتشار کتاب اصلی موافقت کرد و بالاخره در دسامبر همان سال کتاب اصلی *جنگاوران اخترناو* در ویترین کتاب فروشی ها قرار گرفت 

داستان *جنگاوران اخترناو* به صورت کتاب شده

این کتاب با نام جنگاوران اخترناو در سال های 79 و 89 با ترجمه پیمان اسماعیلیان به فارسی برگردانده شده است(انتشارات گل آرآ و قطره)

ترجمه جنگاوران اخترناو انتشارات قطره

2-داستان کتاب.

خب ببینید داستان کتاب داستانی گسترده است که افزون بر توضیح و توصیف یک جنگ جهانی بین ستاره ای با موجودات عجیب و غریب کهکشان به توصیف روابط احساسی و عاطفی بین شخصیت ها در زمینه های اخلاقی فلسفی داشتن حق رای بزهکاری و اعدام و جنگ هستش و اگر بخوام داستان رو تعریف کنم باید تا دو سه روز پای کامپیوتر باشم پس فقط گوشه ای از داستان شخصیت اصلی رو براتون تعریف میکنم: داستان در رابطه با یه مرد جوونه به اسم جانی ریکو که برای دفاع از خاک سیارش کشورش فیلیپین رو ترک میکنه و به سربازان اخترناو میپیونده و داستان از موقعی اوجش شروع میشه که ریکو به عنوان جنگاور وارد فضا میشه و رسما خدمه ناو میشه و اولین حمله رو شروع میکنن.

3-بازتاب ها و اقتباس ها

رابرت هاینلاین رو خودم به شخصه خیلی دوسش دارم(شاید همینطوری الکی فقط از آثارش خوشم اومده یا شاید به خاطر اینه که از سبک *اپرای فضایی* خوشم میاد! (بعدا در رابطه با اپرای فضایی پست میزارم)) همونطور که میدونید هاینلاین یکی از سه غول برتر علمی تخیلی هستش و مطمئنا اونقدر قلمش قوی هست تا بتونه جوایزی مانند هوگو و نبولا رو به چنگ بیاره! ولی خب نظر مردم هم مهمه دیگه! یعنی یکی از دلایل محبوب بودن جنگاوران اخترناو اینه که خود هاینلاین عضو خدمه کشتی بوده و خب یه فرد نظامی محسوب میشده و تخصصش این بوده! پس وقتی درباره یک همچین چیزی دست به قلم میشه مطمئنا بازتاب مثبتی بین مردم داره! البته هاینلاین بین تمام علمی تخیلی نویسان و علمی تخیلی خوانان محبوب نبود! خب بیشتر رمان های او فضای سیاه جنگ و خون ریزی و حکومت های استبدادی رو به تصویر میکشید و در رمان هاش بر نظریه ی فاشیسم و نظامی گری تاکید میکرد(البته نه با صورت یک منتقد خشمگین بلکه با صورت یک بزهکار که علاقه خاصی به فاشیسم دارد!!) پس هاینلاین همینطور بین منتقدان ادبی هم چندان جلوه خوبی نداشت و به ترویج فاشیسم و نظامی گری محکوم بود. و برخی از رمان هاش ممنوعه اعلام شد!. البته با این همه کتابش هم جایزه هوگو و نبولا رو برد هم اقتباس های فراوانی از روی آن انجام شد.!

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها